top of page

קורס בונה פיגומים מוסמך, דברים שחשוב לדעת

כאשר מבצעים כל עבודה בגובה, לא משנה על איזה סוג של פיגומים, חשוב לעבוד בצורה מבוקרת, אחראית ובטיחותית. חלק גדול מעבודה בטיחותית על פיגומים קשורה לשימוש בצוות הנכון והמוסמך לכך, ללא פשרות ועם בקרה מלאה ומקצועית. הקפדה על כך לא רק מייעלת את העבודה וחוסכת הוצאות מיותרות – היא גם יכולה להוות הבדל של חיים ומוות במקרים של תאונות עבודה. כדי לשמור על הבטיחות ברמה הגבוהה ביותר, נדרש שיהיה נוכח באתר בונה פיגומים מוסמך. אבל איזה הסמכות נדרשות כדי להפוך לבונה פיגומים מוסמך? מה בכלל עושה בונה מקצועי לפיגומים, ואיך מתקבלים ללימודי בניית פיגומים? כאן תמצאו את כל התשובות בנושא.


פיגום אלומיניום נייד
פיגומי אלומיניום ניידים של חברת קגסן

מהם תחומי האחריות של בונה מקצועי לפיגומים?

בונה מקצועי לפיגומים הוא האדם אשר אחראי על ההשגחה והאישור של עבודות על פיגומים באתר הבנייה. למעשה, מעל גובה של 6 מטרים, פיגום זקפים לא יכול להיות מותקן או מפורק ללא אישור והשגחה של בונה פיגומים מוסמך. יתרה מכך, כל בונה פיגומים מקצועי צריך לדעת לעבוד עם מגוון סוגי הפיגומים שעשויים להימצא באתר כחלק מעבודות הבנייה: פיגום תלוי, פיגום מדרגות, פיגום עצמאי ועוד.

חשוב להדגיש ולציין שהימצאותו של בונה פיגומים מוסמך באתר היא אמנם קריטית וחשובה אך היא אינה מבטלת את הצורך להכשיר כראוי את שאר צוות העבודה. כל הנוכחים באתר והעובדים בגובה על הפיגומים חייבים להכיר היטב את כל תקנות הבטיחות לעבודה עם פיגומים, ולפעול לפיהם בכל מצב.


היכן ניתן ללמוד קורס בונה פיגומים מוסמך

אם אתם מעוניינים ללמוד קורס בונה פיגומים מוסמך, תוכלו לעשות זאת במגוון מוסדות ברחבי הארץ. מה שחשוב הוא לוודא שבית הספר בו אתם לומדים הוא מוסד שמוכר על ידי משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים. להלן חלק מהמוסדות מכללות ובתי ספר ללימודי קורס בונה פיגומים מוסמך. תוכלו לבדוק אותם ולהבחליט בעצמכם. להלן האתרים של המוסדות:קורס בונה פיגומים מוסמך

מה לומדים בקורס בונה פיגומים מוסמך? מעבר למעבר על כל התקנות והחוקים, תקבלו הכשרה וידע בנושא מכניקת הפיגומים, קריאת ויישום תכנוני הפיגום, סיכונים סביבתיים אפשריים כאשר מבצעים עבודה על פיגומים, היכרות עם סוגי הפיגומים השונים שקיימים כיום בשוק, וכמובן הכשרה מעשית בפירוק ובהרכבת פיגומים. כל זאת מתבצע תחת השגחה אישית של בעלי מקצוע מנוסים ובעלי ותק בתחום, כדי לוודא שאתם מקבלים הדרכה בסטנדרט הגבוה ביותר.מהם תנאי קבלה לקורס בונה פיגומים

לקורס בונה פיגומים מקצועי קיימים תנאי קבלה, והם בדרך כלל ניסיון של 3 שנים לפחות בהקמת פיגומים, תעודה המאשרת את היותכם עובדים מוסמכים בגובה, ולבסוף ועדת קבלה שתאשר את השתתפותכם בקורס. כדי לקבל את התעודה המקצועית בסוף הקורס, תצטרכו לעמוד בדרישות ולעבור את מבחן ההסמכה בסוף הקורס.

מעבר לכך, מבונה פיגומים מקצועי נדרשות מספר תכונות חשובות על מנת להבטיח עבודה בטוחה ויעילה – תפקוד במצבי לחץ, יעילות, זריזות ויותר מכל, הקפדה על כל החוקים והתקנות. כיבוד של נהלי הבטיחות עומד בראש ובראשונה כאשר מדובר בעבודה בגובה וזהו ההיבט החשוב מכל של תפקיד זה.


הכשרה בתור בונה פיגומים מוסמך תפתח עבורכם דלתות רבות בתחומי הבנייה, השיפוץ והאחזקה, וככל שתצברו יותר ניסיון בתחום, תוכלו לקחת על עצמכם יותר ויותר פרויקטים. תחום הבנייה הוא כזה שבו הציוד הוא יקר, וכך גם הזמן – כל עבודה שאינה מתבצעת כראוי, או יום עבודה שאינו מנוצל בצורה הטובה ביותר, עולים למנהלי הפרויקט הון תועפות. לכן, קיים ביקוש רב בשוק לבוני פיגומים מוסמכים ומקצועיים, שיכולים לייעל את העבודה מבלי להתפשר על איכות הביצוע ועל בטיחות העבודה והעובדים.

אם גם אתם מאמינים שאתם מתאימים לתפקיד זה, ואתם בעלי הרקע הנכון שמאפשר לכם לעבור את הקורס, אין סיבה שלא תעברו אותו גם אתם. ההסכמה המקצועית תהפוך את עבודתכם לרווחית יותר, תאפשר לכם הזדמנויות תעסוקה חדשות ותעניק לכם ידע מקיף ומקצועי בנושא בניית פיגומים.


פיגומים ניידים להשכרה

אם אתם כבר בוני פיגומים מנוסים ומקצועיים, שמעוניינים לרכוש או להשכיר פיגומים עבור עבודות שונות, אתם נמצאים במקום הנכון. מי אנחנו? נעים להכיר, חברת נתנאל פיגומים. אנו מציעים מגוון של פיגומים להשכרה ולמכירה, כולל פיגומי אלומיניום, פיגומים ניידים, פיגומים עצמאיים ועוד, וכולם במחיר משתלם ונוח לכל כיס. אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר ואנו נשמח להעניק לכם הצעת מחיר משתלמת ומקצועית בהתאמה אישית לפרויקט שלכם ולצרכים המסוימים והייחודיים שלו.

Comments


bottom of page