top of page

מדריך: פיגומי אלומיניום כל מה שאתם צריכים לדעת

אם אתם נכנסים לעסקי הבנייה, השיפוצים או העבודות בגובה – אין סיכוי שלא תעבדו עם פיגומים לפחות כמה פעמים, אם לא על בסיס יומיומי. פיגומי אלומיניום הם נפוצים מאוד בענף זה, אבל מהו בכלל פיגום אלומיניום? איזה סוגי פיגומים מאלומיניום קיימים? למה כדאי להשתמש בכל אחד מהם, ולאיזו מטרה? ואיך משתמשים בפיגומים ניידים בצורה בטוחה? כאן תוכלו למצוא את התשובות לכל השאלות החשובות האלה, במדריך השלם בנוגע לפיגומי אלומיניום.פיגומי אלומיניום
פיגום אלומיניום נייד 3 יחידות

היתרונות של פיגומי אלומיניום

למה בעצם כדאי להשתמש בפיגומי אלומיניום? לסוג פיגומים זה יתרונות רבים, בזכות השימוש באלומיניום. ראשית, מדובר בחומר קל ונוח לעבודה, בניגוד לפיגומי ברזל שהם כבדים ולכן הרבה פחות נוחים לשימוש. קלות המשקל מאפשרת פירוק, הרכבה ושינוע מהירים הרבה יותר. שנית, למרות שפיגומי האלומיניום קלים יותר, הם עדיין עמידים מאוד – הם אינם מחלידים, מחזיקים מעמד בכל מזג אוויר, ונחשבים לחומר חזק ועמיד. בנוסף, פיגומי האלומיניום וגם הגלגלים שלהם עומדים בכל התקנים הנדרשים והמחמירים ביותר.


סוגי פיגומים מאלומיניום

קיימים מספר סוגי פיגומים מאלומיניום, ולהם יתרונות וחסרונות שונים. חשוב להכיר היטב את המטרה והיתרון של אחד מסוגי הפיגומים, כדי לעשות בהם שימוש נכון ומותאם לצרכי הפרויקט שלכם – שכן גם הפיגום האיכותי ביותר לא יעזור לכם, אם הוא לא משרת את המטרה שלשמה הוא נועד. הנה רשימה של הסוגים העיקריים של פיגומי האלומיניום שקיימים בשוק, ולמה הם משמשים.


· פיגום אלומיניום נייד

פיגום אלומיניום נייד הוא אחד מסוגי הפיגומים הפופולריים ביותר, בגלל יכולת ההתניידות הנוחה שלהם. מדובר בפיגום אלומיניום על גלגלים שמאפשר הקמה, שינוע והזזה קלים ומהירים. כמובן שהם גם עמידים וחזקים כמו כל שאר פיגומי האלומיניום. זהו פיגום המשמש בעיקר בעלי מקצוע כמו צבעים, סיידים, שיפוצניקים וכו'.פיגום מדרגות אלומיניום
פיגום מדרגות מאלומניום

· פיגום מדרגות

פיגום מדרגות אלומיניום זהו פיגום שנראה כמו מגדל מדרגות, או כמו כמה סולמות שמצורפים יחד ליצירת פיגום גבוה שמאפשר עלייה וירידה נוחות. הוא מאפשר הגעה עד לגובה של כ-12 מטרים, וכמובן כמו שאר פיגומי האלומיניום, פיגום המדרגות מאפשר שינוע נוח, עבודה יעילה ובטוחה והרכבה מהירה. זהו פיגום המשמש בעיקר במפעלים, או לשם עבודות שמצריכות עלייה וירידה תכופות (כמו בנייה בגובה או דווקא בעומק האדמה).


· פיגום זקפים מאלומיניום

פיגום הזקפים, כשמו כן הוא, מורכב משני טורים של זקפים (מעץ או ממתכת) – שמשמשים כפלטפורמה למשטחי העבודה שמורכבים עליה. אלה פיגומים נפוצים מאוד, שמופיעים בהרבה אתרי בנייה הודות היציבות הרבה שלהם וכושר הנשיאה הרב שמאפשר להם להחזיק כמויות גדולות של ציוד עבודה. פיגום הזקפים ימצא בעיקר בפרויקטים של חידוש ושיפוץ מבנים.בטיחות בעבודה עם פיגומים ניידים

אם אתם כבר עוסקים בתחום, אתם בוודאי יודעים כמה חשובה הבטיחות בעבודה. אם אתם מתכוונים לעבוד עם פיגומים, מומלץ כמובן לקרוא ולהתעדכן בכל תקנות הבטיחות במלואן; למרות זאת, הנה ארבעה דברים שחשוב לזכור כאשר עובדים עם פיגומים ניידים:

  1. ציוד הגנה בעבודה על פיגום נייד – מדובר בעניין מחייב ולא בהמלצה! כל מי שעולה על פיגום נייד מחויב ללבוש את ציוד המיגון המתאים, כולל נעלי עבודה, משקפי מגן וכו'.

  2. היקף הקיבולת של המטען – אסור בתכלית האיסור להעמיס על הפיגום יותר מהמשקל שהוא מסוגל לשאת. יש לדעת בדיוק מהו היקף הקיבולת של המטען שאותו אתם מעמיסים על הפיגום ולוודא שהוא לא חורג מהמשקל המורשה של הפיגום.

  3. מתקינים מורשים להתקנת פיגום נייד – לא כל אחד מורשה להתקין פיגום נייד, וחשוב מאוד שלא תנסו לעשות זאת בעצמכם. יתרה מכך, כאשר מגיע המתקין לבצע את עבודתו, חשוב מאוד לבקש לראות את כל האישורים הרלוונטיים.

  4. פירוק והתקנה של פיגום נייד – כבר נאמר שחשוב להקפיד על התקנה של מתקין מורשה, אך גם פירוק צריך להתבצע בצורה מבוקרת, כדי לשמור על איכותו של הפיגום הנייד.


איך למצוא ספק פיגומים מומלץ?

כאשר אתם רוכשים פיגומים, חשוב לעשות זאת מבעל מקצוע אמין, מקצועי ומנוסה, שמקפיד על עמידה בכל תקנות הבטיחות. אם אתם מעוניינים בהשכרה או במכירה של פיגומים ניידים, אתם נמצאים בדיוק במקום הנכון. אצלנו בנתנאל פיגומים תוכלו לקבל הצעת מחיר משתלמת ומותאמת אישית לצרכים שלכם ושל הפרויקט, וכמובן, ליווי מקצועי בכל שאלה ובקשה שתעלה. צרו איתנו קשר עוד היום ואנו נשמח לעמוד לשירותכם.

Comments


bottom of page